الف) DVR Standalone این سیستم های در انواع 4-8-16-24 کانال موجود می باشد و تصاویر بر روی هارد ذخیره میشود.معمولا حداقل دارای یک ورودی صدا جهت دخیره سازی می باشد.

در بعضی مدل ها به تعداد کانال های ورودی تصویر- کانال ورودی صدا نیز موجود است.

تصاویر ضبط شده به راحتی قابل بازبینی است.کافی است تاریخ و زمان دوربین یا دوربین های درخواستی به سیستم داده شود و تصویر یا تصاویر انتخاب شده نمایش داده خواهد شد. در صورت نیاز می توان تصاویر را روی دی وی دی و یا یو اس پی مموری کپی کرد.

 

این دی وی آر ها قابلیت شبکه شدن را دارد. مثلا در یک کارخانه مدیریت میتواند تمامی تصاویر را ببیند و بزرگنمایی کند .می توان به نگهبانی تعداد محدودی از تصاویر را انتخاب کرد و فقط اجازه مشاهده تصاویر را به او داد.

 

ب) pc card این ذخیره ساز نیاز به یک کامپیوتر با شرایط خاص دارد و در انواع 4-8-16 کانال با قابلیت های مختلف در بازار موجود است .تقریبا کلیه قابلیت های دی وی آر استند الن را دارد اما دارای مشکلاتی نیز هست. مثلا در صورت ویروسی
شدن ویندوز کامپیوتر ممکن است فایل های ذخیره شده از بین برود. در صورتیکه سیستم عامل دی وی آر های استند الون ویروسی نشده و به سادگی آسیب نمی بیند.

 

ج) NVR

چنانچه در سیستم مداربسته از دوربین های دیجیتال استفاده شود برای دخیره سازی از ان وی آر استفاده میشود.این دخیره ساز کلیه خدمات دی وی ار راارائه میدهد .در این سیستم دوربین ها با کابل و پورت شبکه به این دخیره ساز متصل میشود .

انواع ذخيره سازي تصوير دوربين مداربسته